Odpowiadamy na haniebny atak na prof. Wandę Półtawską w dniu jej śmierci. Prosimy o dołączenie.

Prof. Wanda Półtawska była dla nas ogromnym autorytetem, dlatego zabolało nas, gdy Radio Tok FM w dniu jej śmierci w haniebny sposób zaatakowało zmarłą. Najpierw prof. Stanisław Obirek na antenie radia szydził z niej i obrażał, po czym Radio samo postanowiło nagłośnić jego skandaliczne słowa publikując artykuł: „Jan Paweł II i Półtawska siali „spustoszenie w Kościele”. „Była teologiczną analfabetką” oraz wpis na portalu X o podobnej treści.

Kierujemy list do redaktor naczelnej Radia oczekując publikacji przeprosin.
PROSZĘ PODPISAĆ LIST

Szanowni Państwo

Przekazana 25 października informacja o śmierci prof. Wandy Półtawskiej poruszyła tysiące osób, dla których była ona niekwestionowanym wzorem walki o życie i rodzinę. Sami jesteśmy przekonani, że zyskaliśmy nową orędowniczkę w niebie. Niestety, wśród ogromu pięknych wspomnień, wybiła też fala wulgarnych komentarzy, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Przykrym zaskoczeniem było to, że nie ograniczyła się ona do anonimowych internautów, ale przebiła się też do wiodących mediów. Najbardziej haniebny atak na prof. Półtawską przeprowadziło Radio Tok FM. Kierujemy list do Redaktor Naczelnej Radia oczekując usunięcia szkalującego prof. Półtawską artykułu i wpisu oraz przeprosin. Prosimy o jego podpisanie: https://proelio.pl/petycje/viewpetition/42-bronimy-dobrego-imienia-profesor-wandy-poltawskiej

Niezłomna postawa prof. Półtawskiej już za jej życia była solą w oku lewicowych środowisk, które regularnie ją atakowały. Jednak mimo wszystko zaskoczył nas kolejny atak na nią, ledwie kilka godzin po tym, jak ukazała się informacja o jej śmierci. Szacunek wobec zmarłych wydawał się jedną z tych wartości, która łączy ludzi o różnych poglądach politycznych i światopoglądzie.
Tymczasem, Radio Tok Fm do komentowania śmierci prof. Półtawskiej zaprosiło prof. Stanisława Obirka – byłego księdza, znanego ze swojej ogromnej wrogości do Kościoła. Prowadzący audycję nie reagował (a wręcz wtórował), gdy zaproszony gość szydził ze Zmarłej i używał obraźliwych sformułowań. Prof. Obirek m.in. zarzucił prof. Półtawskiej, że była analfabetką teologiczną, stwierdził że przypadkami takimi jak jej powinni się zająć psychiatrzy i kpił sobie o jej przyjaźni z św. Janem Pawłem II mówiąc, że łączyła ich mistyczna więź, którą cementowało osobliwe podejście do zarodków. Dziennikarzom Radia najwyraźniej spodobało się, co i w jakim momencie, mówił ich gość, bo sami postanowili nagłośnić najbardziej skandaliczne słowa, nadając haniebny tytuł artykułowi opisującemu audycję i zamieszczając haniebny wpis na portalu X (dawnym Twitterze): Jan Paweł II i Półtawska siali „spustoszenie w Kościele”, „Była teologiczną analfabetką”.
Na początku tego roku broniliśmy prof. Wandę Półtawską, gdy „Gazeta Wyborcza” próbowała zablokować mianowanie jej patronem nowego oddziału jednego z krakowskich prywatnych szpitali. Przykre, że teraz musimy robić to ponownie tuż po jej śmierci. Ale atak na Zmarłą ledwie kilka godzin po jej śmierci jest czymś takim, wobec czego nie umiemy przejść obojętnie. W marcu pod naszym listem w obronie prof. Półtawskiej podpisało się 15 tysięcy osób spośród Państwa. Wierzymy, że teraz w tej bulwersującej sprawie, także będziemy mogli na Państwa liczyć.

Audycja, artykuł i wpis Radia Tok FM były niestety tylko jednym z wielu haniebnych komentarzy poświęconych prof. Półtawskiej. Poprzez nasz list chcemy też symbolicznie wyrazić: nie może być akceptacji dla szkalowania zmarłych, walka polityczna i światopoglądowa musi mieć swoje granice.

Jeszcze raz prosimy o podpisanie listu: https://proelio.pl/petycje/viewpetition/42-bronimy-dobrego-imienia-profesor-wandy-poltawskiej

Pozdrawiamy serdecznie,

Zbigniew Kaliszuk i Magdalena Korzekwa-Kaliszuk