Chcą zniszczyć autorytet św. Jana Pawła II. Powiedzmy NIE

Ordo Iuris
Instytut na rzecz Kultury Prawnej

Szanowna Pani,

od kilku dni mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na dziedzictwo św. Jana Pawła II. Nasz zespół przygotował specjalny apel w Jego obronie, pod którym w przeciągu kilku dni podpisało się prawie 50 000 osób.

Obrona dobrej pamięci oraz bogatego dorobku Wielkiego Papieża jest oczywistym hołdem, jaki oddajemy człowiekowi, którego wybitna myśl wyprzedzała epokę i z proroczą dokładnością przewidywała zagrożenia i podsuwała recepty dla zabezpieczenia ludzkiej godności w złożonym świecie nowego tysiąclecia.

Serdecznie zachęcam Panią do poparcia naszego apelu.

Ale to nie wszystko czym chcielibyśmy się z Panią podzielić w tej wiadomości. W odpowiedzi na kłamliwy reportaż telewizji TVN, który przekonuje, że św. Jan Paweł II uczestniczył w kryciu przestępstw pedofilskich, powstał także najnowszy odcinek „Okna na front” – autorskiego vloga mec. Jerzego Kwaśniewskiego. Prezes Instytutu Ordo Iuris ujawnia w nim kulisy tej manipulacji, zwraca uwagę na istotny kontekst opisywanych spraw, zderza sformułowane w materiale zarzuty wobec św. Jana Pawła II z faktami historycznymi oraz przypomina o tym, jak św. Jana Paweł II – już jako Papież – inicjował realną walkę z pedofilią w Kościele katolickim.

Okno na front - Milczał? Jan Paweł II pionierem walki z pedofilią!

Widzimy wyraźną potrzebę uporządkowania i wypromowania najlepszych tekstów i materiałów stanowiących odpowiedź na nierzetelne ataki na św. Jana Pawła II oraz kard. Adama Sapiehę.

Dlatego poniżej rekomendujemy najważniejsze z nich.

Polecam też przygotowany przez naszych ekspertów serwis, w którym znajdują się praktyczne porady prawne dla wszystkich katolików.

vademecumkatolika.pl

Zachęcam Panią do przesyłania dalej tej wiadomości, a także linka do „Okna na front” oraz naszego apelu w obronie św. Jana Pawła II, aby jak najwięcej osób stanęło w obronie naszego Papieża.

Z wyrazami szacunku

Monika Leszczyńska - Wiceprezes ds. Członkowskich Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

P.S. Jeszcze w tym tygodniu na Pani skrzynkę trafi wiadomość, w której napiszemy Pani o innych działaniach prawników Instytutu Ordo Iuris, którzy już od 10 walczą z narastającą w Polsce falą nienawiści do katolików i ataków na ich świętości. Wszystko co robimy nie byłoby możliwe bez wsparcia Darczyńców Instytutu, którzy są jedyny źródłem naszego finansowania. Aby wesprzeć naszą działalność, wystarczy wejść na stronę wspieram.ordoiuris.pl.


Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.

Wspieram działania Ordo Iuris


Facebook Twitter

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
ul. Zielna 39, 00-108 Warszawa
(22) 404 38 50
www.ordoiuris.pl