Galus o Kościele: „Został wmieszany w tę propagandę”. Zwrócił się do wiernych ws. szczepień. Kuria odpowiada [VIDEO]

KURIĘ TWORZĄ BISKUPI I KARDYNAŁOWIE KTÓRZY ODCIANAJA SIĘ OD BOGA OJCA, BOGA DUCHA ŚW. ORAZ JEZUSA KRÓLA, BO NIE CHCĄ USTANOWIĆ TYCH NABOŻEŃSTW. DO MARYI OWSZEM, BO NIE JEST BOGIEM, ALE TEŻ NIE WIERZĄ W MARYI OBJAWIENIA WSZYSTKIE. TO JEST STRASZNA BEZBOŻNOŚĆ, ŻEBY BÓG JEZUS CHRYSTUS CZEKAŁ NA NAWRÓCENIE EPISKOPATU 50 LAT, ABY UZNALI ŁASKAWIE „MIŁOSIERDZIE BOŻE”. TO ZNACZY, ŻE OWSZEM AKCEPTUJĄ WSZYSTKIE ZARZĄDZENIA USTANOWIONE TYLKO PRZEZ GRZESZNEGO CZŁOWIEKA, TAKŻE PRZYMUS NA PRZYJMOWANIE ZATRUTYCH SZCZEPIONEK, A BÓG MÓWI, ŻE TO CIĘŻKI GRZECH. DLATEGO JEST TAK BARDZO ŹLE NA ŚWIECIE, BO NIE RZĄDZI BÓG, A GRZESZNICY.

Galus o Kościele: „Został wmieszany w tę propagandę”. Zwrócił się do wiernych ws. szczepień. Kuria odpowiada [VIDEO]

O. Daniel Galus.

Daniel Galus zachęca wiernych, by nie przyjmowali szczepionek przeciw COVID-19, które nazywa eksperymentalnymi preparatami. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zapewnia, że szczepionki nie są eksperymentalnymi preparatami.

Ksiądz z kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego w miejscowości Czatachowa nieopodal Częstochowy sugeruje wiernym, by nie przyjmowali szczepionek przeciw koronawirusowi. Uważa, że Kościół Katolicki został „wmieszany w propagandę”.                                                                                                                           – Proszę starajcie się, żeby nie przyjmować tak zwanej szczepionki – mówił podczas kazania o. Galus.    – Zachęcam tylko do tego, żebyście przyjmowali inne szczepionki w dwóch dawkach. Spowiedź i komunia święta, dwie dawki. Sam często biorę te dawki i działają – mówił.                                                                       – Módlmy się! Niestety kościół został wmieszany w tę propagandę, w tę politykę covidowo-szczepionkowo-wirusową. W niektórych miejscach, parafiach, są tak zwane punkty szczepień, kościół powinien być jak najdalej od tego – twierdzi duchowny.

Wskazał, że żaden koncern nie chce wziąć odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne wyprodukowanych w ekspresowym tempie szczepionek.

– Trzeba o tym mówić. Ja jako kapłan mam obowiązek o tym mówić. To nie jest z mojej strony jakaś forma uprawiania polityki, propagandy. To nakazuje mi sumienie, serce, to nakazuje mi duch święty, żeby wam o tym mówić – mówił o. Galus.

CZYTAJ TAKŻE: O. Galus zachęca wiernych do ściągnięcia maseczek. „Pan chce, byśmy się modlili się w wolności, bez masek”

 

Kuria odcina się od słów o. Galusa. Urząd zapewnia, że szczepionki nie są eksperymentem

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oświadczył ostatnio, że nie ma podstaw, by szczepionki dopuszczone do użytku (nawet warunkowo) można było uznać za eksperyment medyczny.

„Twierdzenie, że w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID- 19 prowadzi się eksperymenty medyczne z zastosowaniem podawanych szczepionek, jest nieuzasadnione i pozbawione podstaw prawnych” – oświadczył urząd.

Rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Mariusz Bakalarz w rozmowie z portalem tarnogorski.info poinformował, że kuria odcina się od wypowiedzi duchownego.

– Jako duchowni mamy być specjalistami od wiary, a nie od wirusologii, medycyny, jeśli ktoś nie ma stosownego wykształcenia. Taka wypowiedź ks. Daniela Galusa wprowadza zamęt w wielu słuchaczach, można powiedzieć, że jest nadużyciem autorytetu duchownego, jeśli przekazuje takie informacje – powiedział ks. Bakalarz.

Kazanie o. Galusa do obejrzenia poniżej.

https://nczas.com/2021/08/26/o-galus-o-kosciele-zostal-wmieszany-w-te-propagande-zwrocil-sie-do-wiernych-ws-szczepien-kuria-odpowiada-video/

 

STOP_Manipulacji 26 sierpnia 2021 08:14 At 08:14

Brawo dla ks. Galusa. Takich duchownych nam potrzeba. A co do wypowiedzi ks. Bakalarza, to czysta hipokryzja. Mówić, że duchowny nie ma podstaw do wypowiadania się o tym eksperymentalnym procederze zwanym „szczepieniem”, bo nie jest wirusologiem kiedy wielu duchownych na czele z biskupami wmieszało się z agitację i zachęca do szczepień a wręcz nawet głosi herezję, że jak ktoś się nie zaszczepi to łamie 5 przykazanie. Módlcie się o Boże Miłosierdzie dla Was.