USA: Kard. Cupich wprowadza obowiązkowe szczepienia dla księży

Niech antykatolik Cupich sam weźmie taką trującą szczepionkę jaką nakazuje podawać kapłanom, bo sam jej nie weźmie, lub weźmie tylko z witaminami a nie z truciznami. Chce potruć kapłanów a przyjmie takich, którzy chętnie zgodzą się na oddanie jemu pięknych i bogatych kościołów, które już sprzedaje islamistom, lub zamyka a kasę wozi następnemu antykatolikowi faryzeuszowi Frankowi Bergolio. Katolicy, módlmy się aby Pan Bóg uchronił naszych katolickich kapłanów przed lucyferycznymi atakami i ocalił dla ratowana naszych dusz.

Kolejny Judasz na wysokim stanowisku w Kościele Katolickim! Udzielił Komunii Świętej burmistrz Chicago, która jest lesbijką żyjącą w zarejestrowanym związku z inną kobietą. Oczywiście, pomijając grzech śmiertelny, w jakim zdecydowała się żyć, ona nawet nie jest katoliczką (sic!) – sisi

USA: Kard. Cupich wprowadza obowiązkowe szczepienia dla księży

Amerykański kardynał Blase Cupich nakazał wszystkim księżom oraz świeckim pracownikom swojej archidiecezji przyjąć szczepienie przeciwko Covid-19. Za odmowę grozi karami.

Kard. Blase Cupich to metropolita Chicago. W piśmie datowanym na 18 sierpnia hierarcha poinformował o wprowadzeniu w archidiecezji nowej polityki sanitarnej. Zobowiązał wszystkich księży oraz pracowników świeckich do przyjęcia szczepionki na Covid-19. Mają zrobić to najpóźniej pięć tygodni po tym, jak przynajmniej jedna ze szczepionek otrzyma od amerykańskich instytucji pełną akceptację. Zagroził, że odmowa będzie wiązała się z karami. Wszyscy kapłani oraz pracownicy będą musieli ponadto zarejestrować się w centralnym portalu archidiecezji tak, by można było łatwo śledzić, czy posiadają ważny certyfikat szczepionkowy.

Kardynał nie zajął żadnego stanowiska w sprawie moralnej strony szczepionek; nie odniósł się do związku niektórych z nich z aborcją. Hierarcha napisał, że nie przewiduje żadnych wyjątków, nie będzie można odmówić szczepienia powołując się na wiarę katolicką. Jak zauważa portal LifeSiteNews.com, to sprzeczne z wytycznymi Stolicy Apostolskiej; w grudniu 2020 roku Kongregacja Nauki Wiary napisała, że nikogo nie można zmusić do szczepień, a preparaty związane jakkolwiek z aborcją można przyjąć tylko wówczas, gdy uzna się to za absolutnie konieczne dla ratowania zdrowia czy życia własnego albo bliźnich, a nie ma dostępu do innego preparatu.

Kardynał Cupich nie zamierza jednak zostawiać żadnej swobody; godzi się na rezygnację ze szczepienia tylko w przypadku zaświadczenia lekarskiego wskazującego na niemożność zaszczepienia. Nie chodzi jednak o zwykłe zaświadczenie wydawane przez lekarza: decyzję musi podjąć zespół złożony z dwóch medyków, duszpasterza, członka Rady Generalnej archidiecezji oraz członka Działu Osobowego archidiecezji. Osoby, które nie przyjmą szczepień z powodów medycznych, będą musiały co tydzień robić test na Covid-19, a jego wyniki zamieszczać na wspomnianym portalu.

Ci, którzy odmówią szczepień, będą musieli znosić ograniczenia. Chodzi o przeprowadzanie cotygodniowych testów, noszenie masek, zakaz jedzenia w jadalniach i tym podobne. Osoby niezaszczepione mogą też spotkać się z bliżej nieokreślonymi sankcjami dyscyplinarnymi.

https://pch24.pl/usa-kard-cupich-wprowadza-obowiazkowe-szczepienia-dla-ksiezy/

https://www.salon24.pl/newsroom/1159575,dziennikarz-tok-fm-jak-polityk-zada-wpuszczenia-imigrantow-i-kloci-sie-z-winnickim-w-usnarzu