PILNE! Dr Ratkowska OSTRO do Morawieckiego:
NIE EKSPERYMENTUJCIE NA DZIECIACH! UJAWNIAMY FAKTY!
Czy aby nie za późno na te słowa powinny paść już półtora roku temu. No, ale zawsze lepiej późno, niż wcale… ” – Maria

Nowe non possumus? Sprzeciw abp. Gądeckiego a stosunki Kościół-państwo.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki w surowych słowach odniósł się do działań rządu podczas pandemii koronawirusa wobec Kościoła. Jego zdaniem ograniczanie kultu stanowiło złamanie norm wynikających z konkordatu i historyczny precedens.

Jak napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki w artykule opublikowanym na łamach KAI „próbując opisać duszpasterstwo Kościoła katolickiego w czasie i po pandemii, najpierw trzeba zwrócić uwagę na bezprecedensowe potraktowanie Kościoła przez państwo. Otóż państwo jednostronnie zawiesiło wszelkiego rodzaju zgromadzenia, na skutek czego Msze święte i nabożeństwa stały się po większej części niedostępne dla wiernych. Nic podobnego nie wydarzyło się w dwutysiącletniej historii Kościoła. Nie wydarzyło się też podczas wojen, bombardowań czy w czasach zarazy, często dotykającej ludność naszego kraju. Dokonano w ten sposób aktów, które do tej pory przysługiwały na mocy prawa kanonicznego tylko władzy kościelnej, i tylko z najpoważniejszych przyczyn”.

Gdy w podobnym duchu wypowiadał się ksiądz Tadeusz Guz, wielu uznawało jego słowa za absurd. Teraz jednak gdy twierdzi tak przewodniczący KEP, nie sposób przejść nad sprawą do porządku dziennego.

WIĘCEJ: https://pch24.pl/nowe-non-possumus-sprzeciw-abp-gadeckiego-a-stosunki-kosciol-panstwo/