Jaka szkoda że hierarcha jest posłuszny grzesznikowi służący lucyferowi a nie Bogu Zbawicielowi

Hierarcha odmówił wiernym Komunii Świętej na klęcząco i do ust. Zobacz reakcję wiernych

Arcybiskup Limy Carlos Castillo wprowadził nieformalny zakaz udzielania wiernym Komunii Świętej na klęcząco i do ust. „Ja ze swojej w Huancayo zostałem usunięty przez Kardynała Barreto za sprzeciwienie się takiej praktyce i za udzielanie Komunii do ust”, poinformował na Twitterze ks. Maciej Słyż, który przez wiele lat pełnił posługę duszpasterską właśnie w Peru.

Na nagraniu, jakie pojawiło się w mediach społecznościowych widać jak arcybiskup Limy Carlos Castillo odmawia podania wiernym Komunii Świętej w innej formie niż na stojąco i do ręki. Duchowny nie udzielił komunii osobom, które chciały przyjąć ją w tradycyjnej formie – na kolanach i do ust.

Nagranie skomentował m.in. ksiądz Maciej Słyż, który przez lata pełnił posługę duszpasterską w Peru. Zdaniem polskiego księdza, za sprzeciw wobec podobnych praktyk, został usunięty z diecezji. „To arcybiskup Limy. Innej formy jak na rękę się w wielu diecezjach nie dopuszcza. Ja ze swojej w Huancayo zostałem usunięty przez Kardynała Barreto za sprzeciwienie się takiej praktyce i za udzielanie Komunii do ust”, napisał kapłan.

https://pch24.pl/hierarcha-odmowil-wiernym-komunii-swietej-na-kleczaco-i-do-ust-zobacz-reakcje-wiernych-poruszajace-video/