Niech Kaczyński nie udaje, że jest katolikiem, skoro chce wymordować Polaków szczepionkami zatrutymi, a Bóg Ojciec powiedział, że szczepić się jest ciężkim grzechem. To ilu Polacy mają bogów – Kaczyński, Morawiecki, Duda – cały Rząd rządzi przeciwko Polakom. Dotąd będą nas gnębić, aż nas wymordują przez maski bez powietrza też i oni o tym wszystkim wiedzą jak to działa.

Kaczyński już wie: „nie szczepisz się, masz kłopot z analizą sytuacji i zbyt niski poziom empatii”. Prezes PiS zapowiada zdecydowane działania.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, partie polityczne w Polsce powinny podpisać porozumienie dotyczące „zdecydowanych działań w walce z epidemią”. W wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej, prezes PiS nie wykluczył wprowadzenia ograniczeń dla osób, które się nie zaszczepiły.

Rozmowie Jarosława Kaczyńskiego z PAP ton nadaje pierwsze pytanie. Otóż okazuje się, że prezes PiS jawi się tu jako wyznacznik reakcji organizmów Polaków na szczepienie przeciwko COVID-19.

„Jestem w pełni zaszczepiony. Nie było żadnego strachu, żadnych skutków ubocznych. Niektórych boli ręka, mnie nie bolała” – zaznaczył Kaczyński, pomijając zupełnie kwestię występujących niepożądanych reakcji poszczepiennych, dużo groźniejszych niż spuchnięta ręka.

Prezes PiS ani słowem nie wspomina o funduszu, który wypłacałby odszkodowania za NOP. Mówi za to o obowiązku szczepień (póki co pozostając tu w sferze moralnej) i staraniach, by doprowadzić do jak najwyższego poziomu wyszczepień w Polsce.

Na pytanie o obowiązek szczepień Kaczyński odpowiedział górnolotną frazą, że „odmowa szczepienia to nie jest kwestia wolności jednostki”. Zaś „osoby, które powołują się na wolność w kontekście szczepień, może nieświadomie, odwołują się do tezy, iż człowiek człowiekowi wilkiem. To skrajny egoizm. Granicą wolności są prawa innych ludzi. Nie wolno innych narażać na pozbawienie zdrowia czy życia”.

Stąd też, w ocenie Kaczyńskiego, „państwo ma obowiązek uczynić wszystko, żeby doprowadzić do najwyższego stopnia zabezpieczenia przed zarazą, jaką jest COVID-19”. Polityk jest zdania, że „nie można kierować się w tej sytuacji myśleniem o tym, aby nie narażać się jakiejś grupie wyborców. Trzeba kierować się dobrem ludzi”. Prezes PiS straszył jeszcze nowymi wariantami koronawirusa, a za tym idzie konieczność osiągnięcia odporności zbiorowej. W tym celu zaś „trzeba podjąć wszystkie możliwe przedsięwzięcia, zarówno zachęty do szczepień, jak i bardziej rygorystyczne kroki”.

Zapytany wprost czy oznacza to, że nie można wykluczyć, że osoby niezaszczepione będą podlegały obostrzeniom, odpowiedział twierdząco. Osoby ostrożnie podchodzące do kwestii szczepień Kaczyński ocenił jako mające „kłopot z analizą sytuacji i zbyt niski poziom empatii”. I jak dodał, w takiej sytuacji, to politycy muszą brać odpowiedzialność „za trudne decyzje i ponosić ich ryzyko”. By rozjaśnić o jakim kierunku mowa, prezes PiS dorzucił informację, że w Polsce można w ciągu tygodnia zaszczepić 5 milionów ludzi. Zaznaczył też, że w sprawach związanych ze zdrowiem Polaków (czyli ze sposobami walki z epidemią) politycy wszystkich opcji powinni osiągnąć porozumienie.

Sęk w tym, że w samym klubie PiS nie ma w tej sprawie jednomyślności. Prezes Kaczyński zapytany, czy zatem w kwestii podejścia do szczepień przeciwko Covid-19 w partii zapanuje dyscyplina, przyznał tylko, że są takie osoby, a partia będzie się zastanawiać co w tej sytuacji uczynić.

https://pch24.pl/kaczynski-juz-wie-nie-szczepisz-sie-masz-klopot-z-analiza-sytuacji-i-zbyt-niski-poziom-empatii-prezes-pis-zapowiada-zdecydowane-dzialania/