SKLADAJCIE POLACY PROTESTY W SPRAWIE REFERENDUM CZAS UPLYWA 25 PAZDZIERNIKA

 

POLITYKA • 23.10.2023 16:45

Głosowanie po publikacji sondażowych wyników? Publikujemy WZÓR PROTESTU wyborczego do SN

Do Sądu Najwyższego można składać protesty wyborcze w związku z wyborami parlamentarnymi oraz referendum ogólnokrajowym 15 października 2023 r. Nieprawidłowości, na jakie wskazują wyborcy, to m.in. masowe złamanie ciszy wyborczej poprzez głosowanie po opublikowaniu sondażowych wyników exit poll. Publikujemy wzór protestu, jaki można złożyć do SN.

    • albicla
Wybory odbyły się 15 października
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Do Sądu Najwyższego wpłynęły 44 protesty odnoszące się do wyborów parlamentarnych oraz 55 protestów przeciwko ważności referendum. Protesty wyborcze i referendalne wnosi się do Sądu Najwyższego na piśmie w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów i referendum przez Państwową Komisję Wyborczą w Dzienniku Ustaw.

Termin na wnoszenie protestów upływa 25 października.

Wyborcze nieprawidłowości. Głosowanie po wynikach exit poll

Sporo wątpliwości po wyborach parlamentarnych 2023 narosło w związku z publikacją sondażowych wyników o godzinie 21:00, podczas gdy w niektórych obwodowych komisjach wyborczych głosowanie trwało do późnych godzin nocnych w związku z ustawiającymi się do lokalu wyborczego kolejkami. Było to masowe zjawisko, a w wielu obwodach o rozdziale mandatów decydowały grupy poniżej 100 głosów.

 

 

Publikujemy wzór protestu wyborczego, jaki można złożyć do Sądu Najwyższego w związku z głosowaniem po opublikowaniu sondażowych wyników.

 

  KLIKNIJ TUTAJ I POBIERZ wzór protestu wyborczego

Źródło: niezalezna.pl

Ads by

ADVERTISEMENT

 

#wybory 2023

    • albicla