Nasza odpowiedź na pseudo referendum? Proszę – weź udział już dziś…

Witajcie

Jak dobrze wiesz, PiS przeforsował jakiś czas temu przez Sejm pytania referendalne, w których rząd spyta Polaków o sprawy już dawno rozwiązane. Oddanie głosu obywatelom w ramach referendum to wspaniała sprawa, jednak w wykonaniu PiS, jak to zwykle bywa, to zmarnowana szansa oraz zmarnowane pieniądze.

Znaczna część tzw. totalnej opozycji nawoływała do bojkotu referendum, które przewidziane jest na 15 października, równolegle z wyborami parlamentarnymi. Ale czy proponują oni coś w zamian?

No właśnie…

My jako Konfederacja proponujemy nowe, poważne pytania. Chcemy oddać głos Polakom w naprawdę ważnych sprawach. Na konferencji w Sejmie zaproponowaliśmy następujące pytania:

  1. Czy popiera Pan/Pani wypłacanie świadczeń socjalnych imigrantom?
  2. Czy popiera Pan/Pani waloryzację świadczenia 500+ do 800+?
  3. Czy popiera Pan/Pani ograniczanie możliwości korzystania z gotówki?
  4. Czy popiera Pan/Pani zakaz rejestracji samochodów spalinowych od 2035 roku?

Oczywiście koalicja PiS-PO-SLD-PSL2050 nie była zainteresowana spytaniem Polaków o sprawy istotne. Dlatego przygotowaliśmy własną ankietę online, w której udział może wciąć każdy.

Na Twoim głosie zależy nam szczególnie. Po pierwsze, dlatego, że jesteś osobą świadomą wielu zagrożeń, ale też i wielu szans, jakie można w Polsce wykorzystać, dzięki radykalnej zmianie dotychczasowych polityk. Po drugie, na Ciebie możemy liczyć, nie tylko pod kątem udziału w tej prostej, ale ważnej społecznie inicjatywie, ale także w kwestii podzielenia się wiadomością o niej z bliskimi i znajomymi.

Elżbieto, dlatego pozwól, że poproszę Cię o udzielenie anonimowych odpowiedzi na wyżej wymienione pytania, poprzez kliknięcie poniższego linku:

a także o podzielenie się tym emailem z Twoimi znajomymi. Chcemy bowiem zebrać jak najwięcej odpowiedzi i jeszcze przed wyborami, a więc i przed terminem pisowskiego referendum – pokazać je obozowi władzy.

To będzie dla nich szok zobaczyć głosy tysięcy Polaków, które ktoś zdołał zebrać przed nimi!

Robimy to, gdyż chcemy niezmiennie słuchać problemów milionów naszych bliźnich. Naszym celem jest znaleźć odpowiedź na największe problemy, jakie toczą Polaków i utrudniają im normalne funkcjonowanie. Stąd nasz program Konstytucja Wolności, stąd też setki projektów ustaw, które przygotowaliśmy, stąd wreszcie inicjatywy takie jak strona NaszeReferendum.pl, którą właśnie oddajemy w Twoje ręce.

Elżbieto, im więcej z nas wypełni tę ankietę, tym mocniej przebijemy się z nią do mediów, obozu rządowego i społeczeństwa. Ty zapewne wiesz to doskonale, więc już teraz składam Ci wielkie dzięki za wszelką pomoc!

Serdecznie Cię pozdrawiam,

Witold Tumanowicz - zdjęcie

Witold Tumanowicz
Szef Sztabu Konfederacji