UKRAIŃCY OD LAT PLUJĄ NAM W TWARZ A POLACY MÓWIĄ, ŻE DESZCZ PADA I NADAL POMAGAJĄ, IM I DO SWOICH DOMÓW NA ZAMIESZKANIE ZAPRASZAJĄ A TYM SAMYM WSZYSTKIE TAJEMNICE NASZYCH RODZIN ZNAJĄ. RZĄD W POLSCE – CZY TEŻ UKRAIŃSKI  ZARZĄDZIŁ EMERYTURY ZA BEZSENS. JAK SIĘ NIE WSTYDZĄ OPINII ŚWIATA, ŻE NAWET KSIĘŻA NAMAWAWIALI NA PRZYJMOWANIE UKRAIŃCÓW DO SWOICH DOMÓW I TAJEMNICE WSZYSTKIE POLSKIE ZNAJĄ.
 Ambasador Ukrainy upomina POLSKIE MSZ w sprawie Wołynia!

 

Szanowni Państwo,

Skandal! Ambasador Ukrainy bezceremonialnie upomina polski MSZ za sugestię, że potrzebne są przeprosiny za rzeź wołyńską! Pomoc ze strony Państwa Polskiego nie przeszkadza ukraińskim elitom w dalszym ciągu zakłamywać historię!

Konfederacja od samego początku rosyjskiej agresji na Ukrainę, konsekwentnie, wskazuje na potrzebę formułowania przez Polskę własnych oczekiwań przy okazji współpracy międzynarodowej. Niestety, polityka rządu PiS, wspierana przez wszystkie pozostałe ugrupowania, sprowadzała się przez miniony rok do oddawania wszystkiego darmo bez oczekiwania absolutnie niczego w zamian, bez względu na słuszność tych oczekiwań.

W efekcie, choć skala pomocy ze strony Państwa Polskiego była bezprecedensowa, obejmująca ogromną akcję humanitarną wobec imigrantów z Ukrainy, włączenie ich – bez wątpienia naiwne – w cały system świadczeń socjalnych, radykalne wsparcie militarne kosztem polskiego potencjału obronnego, a także pełne otwarcie granic na ukraińską konkurencję w branży rolnej i transportowej, czyli już wprost działanie polskiego rządu na własną szkodę… pomimo tych wszystkich aktów bezinteresownego wsparcia, zakrawającego na podporządkowanie się interesowi obcego państwa, wciąż nie udało się uzyskać tak podstawowych ustępstw, jak choćby pozwolenie na ekshumację polskich ofiar ludobójstwa na Wołyniu!

Krótko mówiąc, tam, gdzie pozostałe państwa, udzielając wsparcia Ukrainie, jednocześnie w wyważony sposób realizują swoje własne interesy, tam Polska pod nieudolnymi rządami Prawa i Sprawiedliwości robi wszystko, aby strona ukraińska nie traktowała nas poważnie. Do tego stopnia, że ambasador ukraiński w Polsce w bezczelny sposób ośmiela się zwracać uwagę przedstawicielom polskiego MSZ za samą sugestię, że rzeź wołyńska pozostaje tematem otwartym, bo nikt do dzisiaj nie wziął za nią odpowiedzialności i nie przeprosił.

„Prawda jest taka, że ambasador Ukrainy bardzo jednoznacznie, bardzo ostro, bardzo arogancko odpowiedział na sugestię, która jest raczej oczywista. Tzn. że zbrodnia ludobójstwa domaga się przede wszystkim – nawet przed przeprosinami – uznania, ekshumacji i pochowania ofiar. Umożliwienia rodzinom upamiętnienia tych ofiar, a badaczom umożliwienia zbadania tej całej sytuacji. To jest blokowane”ocenił prezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

Poseł Konfederacji wskazał dodatkowo, że w polityce międzynarodowej postulaty niewypowiedziane są traktowane jako nieistotne, a zatem oczekiwania polskich władz, iż strona ukraińska „domyśli się”, jakiej wzajemności oczekujemy, są przejawem skrajnej naiwności i pokazem niekompetencji.

 

STOP ośmieszaniu Polski przez rząd Morawieckiego!
STOP przyzwalaniu na fałszowanie historii i bezczeszczeniu pamięci polskich ofiar!