PiS bohatersko walczy z… grą w pokera! Dość tej głupoty!

 

Szanowni Państwo,

Władze PiS kompromitują Państwo Polskie, ścigając obywateli za grę w pokera! Konfederacja wnosi projekt ustawy, która uchyli zakaz gry w pokera, wprowadzony przez Donalda Tuska i podtrzymany przez Jarosława Kaczyńskiego!

Zakaz gry w pokera obowiązuje w Polsce od 2009 roku. Został uchwalony przez ekipę Platformy Obywatelskiej w ramach tuszowania jednej z licznych afer ówczesnego rządu, czyli tzw. afery hazardowej. Niestety, pod tym względem, jak i zresztą pod wieloma innymi, panowanie Jarosława Kaczyńskiego i jego obozu w Polsce jest naturalnym przedłużeniem poprzedniej władzy. Afery pozostały nierozliczone, a bzdurne zakazy pozostały w mocy.

Poker na świecie jest popularną dyscypliną sportową, w której zresztą Polacy również dysponują niemałymi osiągnięciami. W odróżnieniu od faktycznie losowych aktywności, takich jak loterie – które w Polsce są przecież jak najbardziej legalne i rygorystycznie opodatkowane – ta emocjonująca gra karciana, szczególnie na zaawansowanym poziomie, łączy w sobie elementy logiki, psychologii i statystyki.

Nie dość, że w Polsce obowiązuje zakaz gry w pokera, pozbawiając zresztą budżet państwa możliwych z tego tytułu wpływów podatkowych, to naruszenia tego zakazu są ścigane z wykorzystaniem wybitnie nieproporcjonalnych środków. Za przykład sprzed kilku dni niech posłuży nalot służb na turniej Warsaw Poker Open, podczas którego, według relacji świadków, do lokalu wpadła ogromna liczba zamaskowanych funkcjonariuszy celno-skarbowych.

Nasuwa się oczywiste pytanie, czy służby nie powinny angażować swojego czasu i środków na rozwiązywanie bardziej istotnych spraw i naruszeń.

Konfederacja przedstawiła w Sejmie projekt ustawy poprawiającej brzmienie ustawy o grach hazardowych, a w efekcie legalizującej grę w pokera. Najwyższy czas uchylić zakaz wprowadzony przez ekipę Donalda Tuska, który zresztą nigdy nie powinien był wejść w życie.

Polacy nie potrzebują nadopiekuńczego państwa, które dyktuje im, w jaki sposób mają dysponować własnym czasem i pieniędzmi!