Najważniejsze życzenia na najważniejsze święta

Szanowni Państwo,

Myślałam, o tym, jakie życzenia Państwu złożyć w te święta. Mogłabym napisać to, co się zwyczajowo pisze przy okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ale zadałam sobie pytanie, czego tak naprawdę Państwu życzę, choć nie znamy się osobiście.
 
I doszłam do wniosku, że przede wszystkim życzę Państwu, by wiara w Jezusa Chrystusa pomogła Państwu przeżyć życie tu na ziemi i doprowadziła do życia wiecznego w niebie. 
 
Podczas tych świąt wspominamy to, że Jezus tak bardzo nas kochał, że zdecydował się umrzeć zamiast nas na krzyżu i jest to czas zadumy nad tym, co to dla nas oznacza. W tradycji chrześcijańskiej są to najważniejsze święta właśnie z tego powodu, że podczas nich rozważamy sprawy życia i śmierci, sprawy życia wiecznego. Rozważamy to, że wiara w Jezusa, w Jego śmierć i zmartwychwstanie otwiera nam drogę do nieba.
 
Załączam fragmenty z Pisma Świętego, które podsumowują przesłanie tych świąt.
List do Filipian rozdz. 2,8-11
Jezus “uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci –
i to śmierci krzyżowej.
Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię,
aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM – ku chwale Boga Ojca”.
 
Ewangelia św. Jana rozdz. 11,25-26
“Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?”

A co jeśli ktoś nie wierzy lub oddalił się od Boga? Można napisać „petycję” do Boga Ojca z prośbą o przyznanie daru wiary, a On zawsze rozpatrzy taką prośbę pozytywnie.

Pozdrawiam Państwa serdecznie,

Sylwia Mleczko z całym zespołem CitizenGO