Narodowy Marsz Papieski już w tę niedzielę!

 

Szanowni Państwo,

 

Pragnę po raz kolejny – i tym razem już po raz ostatni – serdecznie zaprosić Państwa na Narodowy Marsz Papieski, podczas którego chcemy stanąć w obronie dobrego imienia papieża św. Jana Pawła II i przypomnieć o jego dziedzictwie!

 

Nasz przemarsz odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, w Warszawie. Rozpoczniemy go o godz. 11.00 na rondzie im. Romana Dmowskiego, by następnie przejść do archikatedry pw. Jana Chrzciciela na ul. Świętojańskiej, gdzie o 12.30 odbędzie się Msza święta.

 

Poniżej zamieszczam mapkę, na której zaznaczona jest trasa przemarszu oraz miejsce, w którym mogą zaparkować samochody i autokary z uczestnikami spoza Warszawy.

Przypominam i apeluję: dziś, gdy skala nagonki na Ojca Świętego jest tak ogromna, nie możemy pozostać obojętni!

 

Skutki niszczenia autorytetu św. Jana Pawła II i deprecjonowania jego nauczania będą katastrofalne dla całego społeczeństwa. Taki przekaz:

 

  • wykrzywia obraz papieża szczególnie wśród młodego pokolenia, najbardziej zagrożonego rozkładem wartości moralnych i podatnego na manipulacje;
  • zasiewa ogrom niepokoju wśród tysięcy katolików, tworząc atmosferę zagrożenia i nieufności;
  • utwierdza osoby niewierzące i antyklerykałów w ich postawie;
  • insynuuje, że każdy kapłan to niedoszły przestępca…

 

Dlatego chcemy dać świadectwo naszego zaufania wobec św. Jana Pawła II oraz przypomnieć jego ponadczasowe nauczanie o wartości i świętości życia. Dziś jest nam ono potrzebne nawet bardziej niż w latach jego pontyfikatu!

Wspieram organizację tego wydarzenia!

Marsz Papieski nie będzie manifestacją partyjną ani kontratakiem wobec środowisk, które szkalują postać papieża. Będzie jedynie wyrazem wdzięczności za pozostawione przez Jana Pawła II dziedzictwo i publicznym świadectwem przywiązania do wartości moralnych, które głosił!

 

Jako współorganizator tego wydarzenia będziemy w sposób szczególny przypominać jego nauczanie o życiu i rodzinie, które można określić mianem cywilizacji życia, cywilizacji miłości.

 

Przejdźmy więc razem w obronie dobrego imienia Papieża, dając czytelny sygnał, że zarówno jego postać, jak i pozostawione nam dziedzictwo wciąż stanowią drogowskazy na ścieżce dorastania do pełni człowieczeństwa i prowadzą nas na drodze wiary!

 

Informacje o Marszu znajdą Państwo także na stronie MarszPapieski.pl oraz w naszych mediach społecznościowych.

 

Bardzo proszę o przekazanie tej informacji Państwa bliskim czy znajomym, by jak najwięcej osób mogło dołączyć do tego Marszu!

 

Przypominam: spotykamy się w Warszawie, w niedzielę 2 kwietnia, a Marsz rozpoczniemy o godz. 11.00 na Rondzie im. Romana Dmowskiego.

 

Nie może Państwa zabraknąć!

PS. Dziękuję tym z Państwa, którzy już pomogli nam finansowo w organizacji tego Marszu! Jak zapewne się Państwo domyślają – koszty organizacji wydarzenia na taką skalę są bardzo wysokie, więc każda złotówka jest niezwykle cenna.

 

Dlatego proszę tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili, o wsparcie Narodowego Marszu Papieskiego jakąkolwiek kwotą, a tych, którzy już to zrobili – o rozważenie dodatkowego, nawet najmniejszego wsparcia!

Wspieram Narodowy Marsz Papieski!

 

Dane do przelewu:

 

Centrum Życia i Rodziny
Skrytka pocztowa 99, 00-963 Warszawa 81

Nr konta: 32 1240 4432 1111 0011 0433 7056, Bank Pekao SA

Z dopiskiem: „Darowizna na działalność statutową Centrum Życia i Rodziny”

 

SWIFT: PKOPPLPW

IBAN: PL32 1240 4432 1111 0011 0433 7056

 

facebook
twitter
youtube
instagram

Centrum Życia i Rodziny
Skrytka Pocztowa 99, 00-963 Warszawa

tel. +48 22 629 11 76