SŁYSZĄC GŁOS JEZUSA CHRYSTUSA SERC NIE ZATWARDZAJCIE..
       NAWRÓĆCIE SIĘ DO BOGA WSZECHMOGĄCEGO – ON JEST ŁASKAWY I MIŁOSIERNY.
 
CZY BP RYŚ MA POZWOLENIE OD PANA BOGA NA ZMIENIANIE PISMA ŚWIĘTEGO? TWOIM BISKUPIE PRZEŁOŻONYM JEST CAŁY CZAS JEZUS CHRYSTUS ŻYJĄCY A ON PRAGNIE ROZMAWIAĆ ZE SWOIMI PASTERZAMI I PRZYJACIÓŁMI. NIE MA ŻADNYCH INNYCH RELIGII ANI EKUMENICZNYCH, BO ONA JEST CYNICZNA. EKUMENIZM, TO TYLKO DIALOG I BĄDŹ DOBRYM PASTERZEM KATOLIKÓW.
KOŚCIÓŁ KATOLICKI jest Jedynym i Prawdziwym Kościołem ustanowionym przez Chrystusa.
Założycielami ekumenizmu byli teologowie protestanci, więc nauczaj ludzi tylko i wyłącznie Religii Chrystusowej i nie ulegaj pokusie wstępowania katolików w szeregi religii cynicznej. 
    SŁOWA TWOJE JEZU CHRYSTE SĄ DUCHEM I ŻYCIEM. TY MASZ SŁOWA ŻYCIA WIECZNEGO.
Anty Biskup Ryś przeciw Duchowi Świętemu.
https://www.youtube.com/watch?v=nqJgazuMcDQ
 
Ekumeniczna Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Łodzi. Kiedy się odbędzie?

Ekumeniczna Droga Krzyżowa w ŁodziEkumeniczna Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Łodzi. Kiedy się odbędzie?

Ekumeniczna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 24 marca o godzinie 19 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza przy ul. Piotrkowskiej 283). Następnie przejdzie ul. Piotrkowską do ul. Tuwima. Jej zakończenie będzie miało w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża przy ul. ul. Sienkiewicza 38. Arcybiskup Grzegorz Ryś zapraszając do udziału w Ekumenicznej Drodze Krzyżowej prosi, by jej uczestnicy modlili się o pokój na Ukrainie.

Łódzka tradycja

Przypomnijmy, że Ekumeniczna Droga Krzyżowa w której biorą udział duchowni i wierni różnych wyznań organizowana była w Łodzi już w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku. Nawiązuje do wielokulturowej przeszłości Łodzi, gdzie obok siebie żyli katolicy, ewangelicy, prawosławni.

Ordynariuszem archidiecezji łódzkiej był wtedy abp Władysław Ziółek. Jego następca, abp Marek Jędraszewski uznał, że taka Ekumeniczna Droga Krzyżowa nie będzie organizowana. Przywrócił ją abp Grzegorz Ryś. Pierwsza odbyła się w 2018 roku podczas Ekumenicznej Pielgrzymki do Ziemi Świętej.

Podczas pandemii Ekumeniczna Droga Krzyżowa odbyła się internetowo. Rozważania do kolejnych stacji przygotowywali duchowni różnych wyznań .

Ekumeniczna Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Łodzi. Kiedy się odbędzie? (msn.com)