Afrykańska Młodzież śpiewa dla naszej Matki i Królowej Polski ku pokrzepieniu serc w czasach zamętu,restrykcji i braku wiary w zwycięstwo Dobra nad złem. Wspierajmy Afrykę choć jedną krótką modlitwą.Powinniśmy być dumni, że ktoś w Afryce myśli i tęskni za Naszą Królową. Jeszcze Polska nie zgineła bo jest z nami Królowa.
KTO 'koczuje’ koło Usnarza Górnego? Perskojęzyczni KURDOWIE z Iraku, a nie Afgańczycy!

 

Ciekawostka filologiczna/lingwistyczna: Czy fakt, iż z ‚migrantami’ przy polskiej granicy (koło Usnarza Górnego) można porozumieć się PO PERSKU dowodzi bezsprzecznie, że to są AFGAŃCZYCY? – Usnarz Górny: na polsko-białoruskiej granicy wciąż przebywają 32 osoby (msn.com) =  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/usnarz-g%c3%b3rny-na-polsko-bia%c5%82oruskiej-granicy-wci%c4%85%c5%bc-przebywaj%c4%85-32-osoby/ar-AANARX9?fbclid=IwAR3lBdXHjHUDVXwJ3dsQYGLBRB2dYbPzeZURMVp3O0blkiPD9TiR0GbMFSg [jako że dialekt dari języka perskiego jest językiem urzędowym w Afganistanie (obok afgańskiego = paszto): Afganistan – Wikipedia, wolna encyklopedia = https://pl.wikipedia.org/wiki/Afganistan ]
ODPOWIEDŹ: NIE, wcale niekoniecznie; gdyż okazuje się, że TAM – przy polskiej granicy – ‚koczują’ głównie KURDOWIE z IRAKU: Białoruska operacja „Śluza”. Zemsta za wspieranie opozycji? (msn.com) =  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/bia%c5%82oruska-operacja-%c5%9bluza-zemsta-za-wspieranie-opozycji/ar-AANL2hf?ocid=msedgntp [a przecież do najważniejszych dziś języków/narodów IRAŃSKICH należą właśnie: 1. kurdyjski (z północnego IRAKU i pd.-wsch. Turcji), 2. perski wraz z tadżyckim (który za dynastii Sasanidów w Persji – czyli w III-VII w. – jako język dworu i administracji rozprzestrzenił się na znacznym obszarze aż po Azję Środkową, z Tadżykistanem i północnym Afganistanem włącznie – i dlatego nosi dziś miano tzw. ‚lingua franca’ w odniesieniu do krajów Bliskiego WschoduJęzyk perski – Wikipedia, wolna encyklopedia =  https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_perski ), 3. osetyjski, z rosyjskiej Osetii Północnej i gruzińskiej Osetii Południowej (wywodzący się od starożytnych Scytów i Alanów), 4. afgański = paszto, 5. beludżi = baluczi (z Beludżystanu, obejmującego pd.-wsch. Iran i pd.-zach. Pakistan: Beludżystan (kraina historyczna) – Wikipedia, wolna encyklopedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Belud%C5%BCystan_(kraina_historyczna) )].