Niemiecki rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Obostrzenia w szczególności dotkną wiernych, którzy do kościołów będą mogli wejść tylko na podstawie certyfikatu szczepienia lub posiadanego aktualnego, ujemnego testu na Covid-19.

Kanclerz Angela Merkel stwierdziła, że rząd będzie wciąż promował szczepienia. Jednocześnie potwierdziła wprowadzenie kolejnych ograniczeń, które tym razem dotkną osoby niezaszczepione. Szczególnie bolesne i niesprawiedliwe wydają się ograniczenia dla wiernych. Od 23 sierpnia do kościołów będą mogły wchodzić jedynie osoby zaszczepione i posiadające odpowiednie certyfikaty. Wierni wejdą do kościołów także po wykonaniu szybkiego testu, którego wynik będzie negatywny.

Nowe ograniczenia dla wszystkich niezaszczepionych dotkną również osoby chcące skorzystać z hoteli, restauracji czy te, które zamierzają wziąć udział w koncercie. Negatywny test na koronawirusa lub certyfikat szczepionkowy będzie trzeba okazać także wchodząc do szpitala lub odwiedzając mieszkańców domów opieki.

Niemieckie władze wskazują, że nowe zalecenia – które de facto wprowadzają na dużą skalę segregację sanitarną – są konieczne ze względu na rozwijającą się kolejną falę koronawirusa. Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała również wprowadzenie mechanizmu, który będzie pozwalał poszczególnym landom na podejmowanie decyzji o utrzymaniu ww. obostrzeń lub ich zniesieniu. Warunkiem ich zniesienia jest zachorowalność na poziomie niższym niż 35 na 100 tys. mieszkańców.

https://pch24.pl/niemcy-segregacja-w-kosciolach-wejda-do-nich-zaszczepieni-i-posiadacze-negatywnych-testow/