Czego chcemy od Ministra Sprawiedliwości?

Szanowni Państwo

Czy słyszeli Państwo ostatnie wiadomości?

Do filmów na YouTube wyprodukowanych przez organizacje katolickie lub organizacje pro-life będą teraz dodawane zastrzeżenia dotyczące aborcji i linki do strony internetowej poświęconej aborcji, ponieważ YouTube twierdzi, że aborcja jest tematem podatnym na błędne informacje.

Na stronie pomocy YouTube można przeczytać, że tzw. panele informacyjne będą wyświetlane „bez względu na to, jakie opinie lub perspektywy są wyrażone w filmie”. Interenetowy gigant chce w ten sposób dostarczać podstawowe informacje od „niezależnych partnerów zewnętrznych, aby dać więcej kontekstu na dany temat”.

Grupy pro-life nie mają możliwości odwołania się do sądu, jeśli chodzi o kwestionowanie tej redakcyjnej ingerencji ze strony YouTube.

 

Bardzo prosimy o podpis pod petycją do Ministra Sprawiedliwości o przyspieszenie prac nad projektem ustawy o ochronie wolności słowa w mediach społecznościowych.

Musimy połączyć nasze siły i wspólnie stawić czoła silnemu lobby administratorów mediów społecznościowych, by polski internet nie zmienił się w megafon lewicowej propagandy.

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

P.S. Jeśli już podpisali Państwo petycję, proszę podzielić się nią z przyjaciółmi.

Poniżej wiadomość, którą wysłałem Państwu wcześniej:


 

 

Stosowanie arbitralnej cenzury przez administratorów mediów społecznościowych jest niedopuszczalne!
Niedawno zablokowano film polskiego ośrodka analitycznego obnażający rosyjską propagandę wojenną w związku z wojną na Ukrainie.

Zwracamy się z prośbą do Ministra Sprawiedliwości o jak najszybsze zakończenie prac legislacyjnych, by przepisy ustawy o ochronie wolności słowa w mediach społecznościowych mogły jak najszybciej wejść w życie.

 

PROSZĘ PODPISAĆ PETYCJĘ

Szanowni Państwo,

w ostatnich miesiącach miały miejsce zawieszenia polskich kont na YouTube, cenzurowanie postów na Facebooku i Twitterze.

Dotyka to często treści prezentujących wartości konserwatywne, sprzeciwiające się agendzie lewicowej, genderowej lub LGBT.

Bardzo prosimy o podpis pod petycją do Ministra Sprawiedliwości o przyspieszenie prac nad projektem ustawy o ochronie wolności słowa w mediach społecznościowych.

Według badań 99% użytkowników internetu w Polsce z przedziału wiekowego 16 – 64 lata w ciągu ostatniego miesiąca korzystało z mediów społecznościowych lub komunikatorów. 85% aktywnie angażowało się w okresie ostatnich 30 dni w social media. Blisko co trzecia osoba (32%) wykorzystuje kanały społecznościowe na potrzeby pracy. Na jednego użytkownika Internetu w Polsce przypada 8,1 profili.

Tymczasem cenzura w mediach społecznościowych staje się zjawiskiem coraz częstszym.

Uzasadnieniem ze strony serwisów społecznościowych jest tzw. naruszenie standardów społeczności, co może oznaczać dowolne rzeczy choćby domniemanie tzw. mowy nienawiści wobec jakiejkolwiek mniejszości seksualnej.

Dochodzi także do cenzury treści z innych powodów.
Ostatnio miała miejsce blokada filmu obnażającego rosyjską propagandę wojenną w związku z wojną na Ukrainie.

Jednocześnie wiele obraźliwych, poniżających, lub zwyczajnie nawołujących do przemocy wpisów wobec chrześcijan nie jest kwalifikowanych jako naruszenie standardów społeczności przez administratorów mediów społecznościowych i nie jest blokowanych.

Nie podlega dyskusji, że prawda jest fundamentalnym prawem człowieka a ochrona wolności słowa jest sprawą zasadniczą.

Dlatego bardzo prosimy o podpis pod petycją do Ministra Sprawiedliwości o jak najszybsze uchwalenie ustawy o ochronie wolności słowa w mediach społecznościowych.

Jej projekt został zgłoszony do Rządowego Centrum Legislacji przez resort sprawiedliwości już we wrześniu 2021 roku.

Wychodzi on na przeciw zjawisku masowego blokowania treści w przestrzeni internetowej wprowadzając narzędzia, które zapewnią ochronę wyrażonej w art. 54 Konstytucji RP zasady wolności wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Jednocześnie zapewnia rozwiązania prawne dające użytkownikom portali społecznościowych z jednej strony rzeczywistą ochronę prawną w przypadku pojawienia się informacji rażąco szkodliwych i niebezpiecznych, a z drugiej zaradza zjawisku arbitralnego blokowania treści ze strony administratorów mediów społecznościowych.

Niestety od ponad roku trwają prace nad tym kluczowym i bardzo potrzebnym aktem prawnym, ale jak dotąd nie widać jasnej perspektywy jego uchwalenia i wejścia w życie.

Chcemy naszą petycją wywrzeć presję na Ministra Sprawiedliwości i rząd, by przyspieszyć pracę nad projektem.

Bardzo prosimy o podpis i w ten sposób dołączenie do naszej inicjatywy. STOP ograniczaniu wolności słowa w mediach społecznościowych!

Dziękuję za wszystko, co Państwo robią,

Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO