Każda BIEGOWA PIELGRZYMKA ︎ z Łodzi na Jasną Górę ma swój CEL CHARYTATYWNY. Rok temu dzięki sponsorom, przy kościele św. Wojciecha, z którego startuje pielgrzymka, powstał plac zabaw. Miejsce jest otwarte i zaprasza wszystkie dzieci z okolicy.
︎ Kultywujemy wielowiekową, polską tradycję pielgrzymowania na Jasną Górę. Sportowy charakter jednoczy zaś miłośników biegania. Umożliwia także podjęcie pielgrzymiego trudu osobom, które nie mogą pozwolić sobie na kilkudniowy marsz. Modlimy się w intencji naszego miasta, województwa, a także wszystkich mieszkańców Łodzi. Każdy zabiera także swoje intencje.
CEL CHARYTATYWNY
Pieniądze z wpisowego zostaną przeznaczone na roczną rehabilitację niepełnosprawnego Jasia, którego wychowuje samotnie mama. To długoletni podopieczny Fundacji Życie z Pabianic. A środki zebrane od naszych sponsorów zostaną przekazane na wsparcie mamy z dzieckiem z Ukrainy, którzy znajdują się pod opieką parafii św. Wojciecha w Łodzi.
Co wchodzi w skład pakietu startowego? Każdy uczestnik otrzyma wodę, iztoniki, posiłki regenerujące, koszulkę i pamiątkowy medal. Wszystkim zapewnimy również transport na całej trasie. Bieg ma formę sztafetową. Mniej więcej co 3 km można wsiąść do autobusu lub dołączyć się do biegnącej grupy. W tych miejscach będą czekały również punkty nawadniające i żywieniowe. Tymi samymi autobusami wrócimy do Łodzi.
5.30 – otwarcie biura biegu
6.00 – Msza Święta
6.59 – startujemy
20.30 – wejście na Jasną Górę
21.00 – Apel Jasnogórski
21.30 – kolacja
23.00 – wyjazd z Częstochowy
01.00 – powrót do Łodzi
Szczegóły i ZAPISY http://biegampomagam.org/
„Co to jest Pielgrzymka Biegowa Biegam Pomagam? Jest to 130 km w 13 godzin pielgrzymowania w formie sztafety biegowej.” – odpowiada Michał Owczarski z Fundacji Życie – „Każdy z pielgrzymów ma do pokonania dowolny dystans w odcinkach, ze zmianami np. co 3, 5, czy 10km. Każdy wybiera swoje dystanse, ale tempo jest stałe – 10km/h. Rok temu średni dystans wyniósł 40 km/uczestnika.” – i dodaje – „Biegnie 100 osób. Jesteśmy ludźmi w różnym wieku, zróżnicowanej profesji o wspólnej pasji biegania i miłości do Kościoła. Polacy są ludem pielgrzymkowym i to się nie zmieni. Płynie w nas krew Kościoła pielgrzymującego, który jest wdzięczny Bogu za wspólnotę Kościoła i Polskę.” – podkreśla Owczarski. „Prosimy i zawierzamy Matce Bożej nasze miasto, nasze rodziny, nasze prywatne sprawy. Bieg w peletonie to też tworzenie wspólnoty, doświadczenie tej wspólnoty, doświadczenie trudu, doświadczenie dobiegnięcia na metę – do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Tego spotkania z Bogiem, z drugim człowiekiem i spotkania się z samym sobą nie da się opisać, to trzeba przeżyć.” – zaznacza Owczarski.
Pomysłodawcą Pielgrzymki Biegowej jest Waldemar Buda – Minister Rozwoju i Technologii, Poseł na Sejm RP. Organizatorem jest Sanktuarium Matki Bożej Chojeńskiej – Parafia św. Wojciecha w Łodzi, a organizatorem technicznym jest Fundacja Życie. Jak zwykle pobiegnie z nami nasz niezawodny partner – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
|