|
Afryka — Pomimo wielu nacisków ze strony dobrze zorganizowanych grup proaborcyjnych, które finansują kampanie aborcyjne i seksualizujące dziewczęta w całej Afryce, udało nam się oddalić projekty ustaw aborcyjnych w Kenii, Malawi i Namibii. Udaremniliśmy również plany ateistów w Kenii, którzy próbowali zlikwidować wolność religijną w tym kraju.
Argentyna — Powstrzymaliśmy Senat przed nadaniem konstytucyjnego statusu międzynarodowej konwencji zwanej „Belém Do Pará”, której celem było wywarcie presji na rządy, by legalizowały aborcję i ideologię gender w Ameryce Łacińskiej. Powstrzymaliśmy również nadzwyczajne „uprawnienia”, które radykalnie lewicowy prezydent Fernández uzurpował sobie pod pretekstem zarządzania pandemią COVID-19.
Republika Dominikany — Projekt ustawy aborcyjnej został odrzucony przez 115 z 190 posłów. CitizenGO prowadziło tam kampanię i uczestniczyło w wiecach by w końcu osiągnąć cel: utrzymanie dominikańskiego prawa chroniącego ludzkie życie.
Salwador — Walczyliśmy przeciwko wprowadzeniu aborcji i ideologii LGTB do konstytucji kraju i ostatecznie prezydent Nayib Bukele ogłosił, że jakiekolwiek ideologiczne treści zostaną z niej usunięte.
Unia Europejska — W maju nazwała aborcję „prawem człowieka” i zatwierdziła tak zwany Raport Matica, dokument, który stanowi jeden z najbardziej brutalnych ataków na życie nienarodzonych w historii Unii. Z Państwa pomocą udało nam się upowszechnić w całej Europie i zanieść nasze przesłanie aż do Brukseli, gdzie dostarczyliśmy ponad 415.000 podpisów przeciwko Raportowi Matica.
Finlandia — Dostarczyliśmy ponad 200.000 podpisów fińskiej Prokurator Generalnej w celu poparcia posła Päivi Räsänena, której grozi oskarżenie za udostępnienie na Twitterze wersetu biblijnego broniącego chrześcijańskiego małżeństwa.
Francja — Petycje, telefony do Pałacu Prezydenckiego i Senatu, kampanie w mediach społecznościowych – próbowaliśmy tego wszystkiego i w końcu pomogło to odnieść kilka znaczących zwycięstw: Senat odrzucił dopuszczalność aborcji aż do porodu z powodów psychospołecznych (takich jak stres), Zgromadzenie Narodowe odrzuciło radykalną ustawę o eutanazji, a miasto Strasburg cofnęło dotację w wysokości 2,5 miliona euro na budowę największego meczetu w Europie!
Niemcy — Gdy zbliżała się Wielkanoc, rząd w Niemczech próbował narzucić głęboko inwazyjne i niesprawiedliwe ograniczenia w obchodach tego najważniejszego święta w kalendarzu liturgicznym chrześcijan. Dzięki naszej petycji, ograniczenia dotyczące obchodów Wielkanocy zostały zniesione! Udało nam się też powstrzymać niebezpieczną ustawę o przywilejach dla. „osób trans” i tzw”. specjalne prawa dla dzieci” w niemieckiej konstytucji, które de facto osłabiłyby wolność wychowywania dzieci przez rodziców według własnych przekonań i wartości.
Honduras – W styczniu przyczyniliśmy się do nowelizacji konstytucji, która broni teraz życie nienarodzonych od poczęcia.
Węgry — Pomogliśmy chronić dzieci przed ideologią gender, zbierając 90 000 podpisów przeciwko pierwszej edycji książki z tzw. bajkami LGBT dla dzieci, wywierając presję na rząd, by uwolnił dzieci od przymusu propagandy LGBT. Przyczyniliśmy się również do opracowania Ustawy o Ochronie Dzieci i uniemożliwiliśmy prezentacę filmu o tematyce LGBT na chrześcijańskim festiwalu Ars Sacra.
Włochy — Dzięki presji wywieranej przez członków CitizenGO odnieśliśmy znaczące zwycięstwo we Włoszech: Włoski Senat uchylił ustawę, która wprowadziłaby kary za tzw. „przestępstwa z nienawiści” dla niezgadzających się z dogmatami LGBT oraz tzw. narodowy dzień LGBT, który miał być obchodzony co roku we wszystkich szkołach. Broniliśmy także symboli wiary, w szczególności figury Matki Bożej na Piazza Sempione w Rzymie, po bezwstydnych bluźnierczych atakach lewicowych organizacji wspieranych przez lokalną administrację. Interweniowaliśmy w tej sprawie razem z innymi stowarzyszeniami, zebraliśmy ponad 27.000 podpisów i zmobilizowaliśmy wielu obywateli do protestu na ulicach, co przyniosło w końcu zwycięstwo!
Meksyk — Podczas gdy Meksykanie doświadczyli tragedii z powodu wielu śmiertelnych ofiar pandemii, Kongres stanu Quintana Roo zainicjował projekt ustawy, która miała zezwalać na aborcję, aż do chwili urodzenia dziecka. Byliśmy tam świadkami przemocy ze strony grup feministycznych, które przy tej okazji wtargnęły, a następnie okupowały budynek Parlamentu. Nie wahaliśmy się ani chwili, aby stanowczo wystąpić w bronie życia nienarodzonych dzieci… i wygraliśmy! Rozpoczęliśmy również udaną kampanię na meksykańskim Twitterze, aby powstrzymać projekt ustawy, która próbuje nałożyć cenzurę na księży i pastorów za głoszenie słowa Bożego jeśli dotyka ono spraw LGBT.
Holandia — Dostarczyliśmy petycję członkom prawicowej partii FvD („Forum dla Demokracji”), naciskając, by głosowali przeciwko zniesieniu obowiązkowego okresu oczekiwania na aborcję. Chociaż partia ta zazwyczaj nie głosowała dotychczas za rozwiązaniami pro-life, otrzymaliśmy stanowczą obietnicę, że tym razem zagłosuje właściwie.
Irlandia Północna — Wywieraliśmy nacisk na Zgromadzenie Irlandii Północnej, aby poparło projekt ustawy mającej na celu ograniczenie skrajnie agresywnych regulacji aborcyjnych narzuconych tej prowincji przez Wielką Brytanię, które pozwalają na aborcję dzieci z niepełnosprawnościami, takimi jak zespół Downa, rozszczep wargi i deformacja stóp (stopa końsko-szpotawa), aż do momentu urodzenia. Projekt ustawy został przyjęty i przeszedł już przez etap prac w komisji parlamentarnej, więc niepełnosprawne dzieci w Irlandii Północnej są o krok bliżej bezpieczeństwa swego życia przed narodzeniem.
Pakistan — W 2014 r. pakistańska para (Shagufta Kausar i Shafqat Emmanuel) skazano na śmierć przez powieszenie pod fałszywym zarzutem bluźnierstwa. Uruchomiliśmy międzynarodową petycję z prośbą o ich natychmiastowe uwolnienie i byliśmy szczęśliwi, że Sąd Najwyższy w Lahore uchylił wyrok śmierci w tym roku. Para przebywa teraz w Europie, gdzie udzielono im azylu.
Rosja — Nasi działacze skutecznie opóźnili i miejmy nadzieję, że powstrzymali włączenie szczepionki na COVID-19 do rosyjskiego, obowiązkowego Narodowego Kalendarza Szczepień. Projekt ustawy przeszedł już pierwsze czytanie w parlamencie – co oznacza, że doprowadziłby do przymusu szczepień dużej części rosyjskiej populacji. Po nasze innej kampanii złożono z kolei w parlamencie ustawę zakazującą zagranicznego macierzyństwa zastępczego (surogacji), z której aktywnie korzystają homoseksualiści (np. z Chin), aby „zamawiać” dla siebie dzieci w Rosji.
Słowacja — Udało nam się skutecznie przyczynić się do ochrony wolności religijnej, kiedy nasza długoletnia petycja z prośbą o przyznanie mandatu specjalnego wysłannika ds. wolności religijnej została w końcu rozpatrzona pozytywnie. Sukcesem zakończyła się również nasza petycja z prośbą o deklarację słowackiego parlamentu przeciwko proaborcyjnemu i jawnie agitującemu za wdrożeniem agendy LGBT raportowi Matića narzuconemu przez Unię Europejską. Miało to jednocześnie charakter potwierdzenia suwerenności Słowacji w sprawach, w których UE nie ma kompetencji.
Hiszpania — W tym roku odegraliśmy istotną rolę w dwóch ważnych kampaniach wyborczych: w Madrycie i Katalonii. Pomogliśmy uzyskać wynik wyborczy sprawiający, że nasze wspólne wartości są dziś reprezentowane w obu regionach lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Niestety, socjalistyczno-komunistyczny rząd Hiszpanii zatwierdził w tym roku legalizację eutanazji, ale udało nam się nakłonić główną partię opozycyjną do zaskarżenia tej ustawy jako niekonstytucyjnej. Odnieśliśmy za to przełomowe dla Hiszpanii zwycięstwo w systemie edukacji: nauczyciel, który został zwolniony z pracy za stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska, dzięki ogromnej presji tysięcy przyjaciół i sympatyków CitizenGO został w końcu przywrócony do pracy!
Wielka Brytania — Nasza petycja w celu powstrzymania skrajnie permisywnego projektu ustawy o tzw. samobójstwie wspomaganym wywarła skuteczny nacisk na Borisa Johnsona, który ostatecznie ogłosił swój sprzeciw wobec legalizacji eutanazji.
Organizacja Narodów Zjednoczonych — Zmobilizowaliśmy poparcie dla Stolicy Apostolskiej, aby została włączona jako podmiot dyplomacji międzynarodowej do zarządu Światowej Organizacji Zdrowia jako stały przedstawiciel. Mimo wielkiego oporu ze strony radykalnej lewicy, która uważa Stolicę Apostolską za swojego wroga, doprowadziliśmy tę sprawę do zwycięstwa. Byliśmy aktywni także podczas obrad na temat statusu Kobiet, Ludności i Rozwoju w Nowym Jorku, gdzie lobbowaliśmy za stanowiskiem pro-life i na rzecz rodzin. Nasi działacze uczestniczyli również w obradach Komisji Praw Człowieka w Genewie, gdzie reprezentowaliśmy Państwa głos w wielu kwestiach związanych z tradycyjnie rozumianymi prawami człowieka.
USA — Ponieśliśmy głos ponad 520.000 osób, które podpisały petycję do Netflixa o usunięcie obraźliwych przedstawień Jezusa Chrystusa z produkcji „Paradise PD.” Upewniliśmy się, że nie przeoczyli naszych głosów dostarczając podpisy do głównej siedziby koncernu. Prowadziliśmy również kampanię na rzecz Owena Stevensa, studenta nowojorskiego uniwersytetu, który został zawieszony na swojej uczelni za stwierdzenie oczywistości, że mężczyzna jest mężczyzną i nigdy nie stanie się kobietą! Wystosowaliśmy petycję z żądaniem przywrócenia go w prawach studenta i odnieśliśmy sukces!
Wenezuela — W 2018 roku CitizenGO uruchomiło międzynarodową kampanię gromadząc ponad 130 000 podpisów i prosząc społeczność międzynarodową o nie odwracanie wzroku od walki o sprawiedliwość dla ofiar wenezuelskiej dyktatury komunistycznej i ich rodzin. Niedawno Międzynarodowy Trybunał Karny ogłosił, że będzie prowadził śledztwo w sprawie zbrodni reżimu Maduro. Wenezuela zasługuje na prawdę, sprawiedliwość i zadośćuczynienie.
Wszystkie te udane kampanie i wiele innych – w tym roku odnieśliśmy na całym świecie ponad 50 zwycięstw w obronie życia, rodziny i wolności – były możliwe tylko dzięki silnemu wsparciu zaangażowanych osób, takich jak Państw – milionów naszych sympatyków z ponad 50 krajów.
Wszyscy możemy być zasłużenie dumni z tego, co razem osiągnęliśmy.
Ale nasza praca jest jeszcze daleka od zwieńczenia. Dlatego mamy bardzo ambitny program na nadchodzący rok.
Poniżej wymienię tylko kilka ważnych projektów, nad którymi obecnie pracujemy, albo które planujemy:
- Przeciwstawienia się niebezpiecznym programom proaborcyjnym oraz pomysłom globalnego rozpowszechniana radykalnej ideologii LGBT w Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowej Organizacji Zdrowia.
- Kontynuowania naszych nieustających zmagań, by zmusić koncerny Disneya i Lego do wycofania się z pomysłów indoktrynacji dzieci ideologią gender.
- Powstrzymania narastającej cenzury wypowiedzi chrześcijan, osób broniących życia oraz zwolenników wolności religijnej w mediach społecznościowych i innych platformach internetowych;
- Wzmocnienia oporu wobec odrażającej, bluźnierczej i mającej na celu ranienie uczuć wielu chrześcijan transpłciowej propagandzie w popularnych serwisach streamingowych, takich jak Netflix
- Zwiększenia naszej efektywności podczas wyborów i w kontekście prac ustawodawczych, by wartość życia, rodziny i wolności były respektowane na każdym poziomie i w każdej aktywności władz publicznych.
Zrobimy to bez względu na to, jak potężne są siły przeciwko nam
To jest ciężka praca. Ale to jest praca, którą wykonujemy – wszyscy i razem.
Dziękuję za wszystko, co pomogli nam Państwo wspólnie osiągnąć w 2021 roku, aby uczynić ten świat lepszym miejscem do życia dla wszystkich.
Dokonują Państwo prawdziwych zmian.
Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO
P.S. Kilka dni temu poprosiłem Państwa o wypełnienie ankiety, która pomoże nam określić nasze priorytety na 2022 rok. Znajomość Państwa opinii pomoże nam zaplanować i odpowiednio oszacować budżet na nadchodzący rok. Jeśli nie mieli Państwo jeszcze okazji, by wypełnić ankietę bardzo proszę zrobić to teraz i pomóc nam w ten sposób pokierować naszymi planami i działaniami na 2022 rok.